آموزش تخصصی اتوکد

💎 ویژه بازارکارکاملا عملی و مناسب بازار کار و پروژه محور
📞 شماره تماس٠٩٩٣٧٠٤١١٩٠ 24/7 پشتیبانی
🎯 مدرک اعطاییمدرک رسمی و بین المللی قابل ترجمه
⭐ بروزرسانیتازه ترين سرفصل هاي فني حرفه اي
⏱ نحوه ثبت نام و رزروحضوری، تلفنی، اینترنتی

برای آشنایی با اتوکد باید بگم در واقع نرم افزاری هست که برای طراحی و ترسیم توسط کامپیوتر انجام میشه، با توجه به اینکه این‌نرم‌افزار کاربرد زیادی داره در علم ساختمان به عنوان بخش اصلی در کتاب هنرجویان نیز وارد شده و در صورتی که به صورت کامل آموزش دیده بشوید بعدها در حیطه کار بسیار کاربرد داره و مفید هست. نرم اتوکد یه نرم افزاریه که توسط شرکت اتو دسک تولید شده و ورژن های مختلفی داره که قابلیت های زیادی دارند که میتونید ازشون بسیار استفاده مفیدی در زمینه معماری، نقشه کشی و طراحی کنید.

شروع دوره جدید اتوکد

چهارشنبه 2 اسفند 1402

روزها
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

گالری تصاویر

آموزش اتوکد
10 مجتمع آموزشی فراسو

مشاوره رایگان

آموزش جامع و تخصصی اتوکد با آموزشگاه فراسو

آموزش اتوکد در تبریز

این نرم افزار که در صفحه ی نمایش شما با A بزرگ‌نمایش داده می شود ابزار بسیار کارآمدی در زمینه ی ترسیم است و مانند دیگر نرم افزار ها نوار ابزار پایه دارد که این نوار ابزار در بالای صفحه قرار دارد و دارای ابزارهای طراحی و اصلاح و کنترل می باشد اغلب این ندکار ابزار در بالای صفحه جای دارد اما شما میتوانید در سمت راست یا چپ پنجره خود این نوار ابزار را قرار دهیدو از آن استفاده کنید.

این نرم‌افزار در ساختمان سازی و معماری کاربرد داشته و توانایی طراحی وترسیم نقشه های دوبعدی و سه بعدی را دارد و به نوعی ابزار کارآمد و مفید مهندسان و طراحان می باشد.

شما با استفاده از این ابزار میتوانید کارهای ساختمان و یا دکوراسیون داخلی را به نحو مطلوبی طراحی کنید حتی در زمینه طراحی مبلمان و یا طراحی صنعتی نیز می توانید از آن بهره ببرید. اتوکد با نرم افزار های دیگری چون تری دی مکس سازگار می‌باشد وحتی  می تواند فایل های DWG و DXG را وارد برنامه یا از آن صادر کند.

آموزش اتوکد در تبریز

ما اینجا هستیم

آموزش تخصصی نرم افزار اتوکد عبارتند از:

تسلط توی اتوکد برای یه معمار مشابه سواد خوندن و نوشتن است یعنی یه نرم افزار کاربردی و پایه است و شما هرچی که توی این نرم افزار تسلط کامل داشته باشید خیلی کمکتون میکنه توی نرم افزارهای دیگه چون بعضی از دستورها یکم‌مشابه هست و شما خیلی راحت تر می تونید ورود پیدا بکنید به نرم افزارهای مثل تری دی مکس و غیره… سه بعدی.

محیط نرم‌افزاری اتوکد شامل موارد ذیل می باشد:

آموزش اتوکد در تبریز

آموزش نرم افزار اتوکد در تبریز از آنجایی که نرم افزار مهم و پرکاربردی در زمینه طراحی دو بفدی و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی است به طور کلی اگر بخوایم بیان کنیم می توانیم اتوکد را به علت وقت بسیار زیادش توی ترسیم های فوق العاده سریع جایگزین عالی ای برای وسایل نقشه کشی مهندسی بدونیم و این نرم افزار می تونه یه نقطه شروعی برای نرم افزارهای دیگه ای باشه در واقع اتوکد خیلی نرم‌افزار ساده ای هست فقط‌ نیاز به دقت دارد تا وقت بگذارید و در دوره ای که قراره آموزش ببینید هم دو بعدی هم‌سه بعدی رو آموزش میبینید و میتونید نقشه های دو بعدی و سه بعدی رو کامل انجام‌بدید، اندازه گذاری بکنید، لایه بندی بکنید، و اونهارو ارائه بدید چون الان در اکثر شرکت ها کارهای دو بعدی پروژه ها با این نرم افزارها انجام میشه و همونطور که ذکر کردم پیش نیازی است برای مدل سازی های سه بعدی، و همینطور نقشه های شهرداری، سازمان نقشه برداری که تو همین فایل های فرمت اتوکد انجام میدن. 

مهم ترین قابلیت های نرم افزار اتوکد عبارتند از:

موس شما در نرم‌افزار اتوکد اینطور کار می‌کند که صرفا” میتونه یه نشانه گر باشه برای حرکت دادن مرورگر و یا یه نشانه ی ساده برای انتخاب اشیا و زوم  کردن و مشاهده ی میانبر ها باشد شما از طریق دکمه وسط موس که اسکرول ویل نام دارد میتونید زوم‌کنید یا کوچک نمایی کنید و با دوبار کلیک کردن روی اسکرول ویل می تونید یک ناحیه رو به اندازه مدلش بززگنمایی و زوم کنید. و همینطور با اسکرول ویل و پایین نگه داشتنش و حرکت موس میتونید منجر به نمایش دادن یک ناحیه شوید. اتوکد نرم افزاری است که نیاطمند دقت فراوان دارد زیرا همه چیز در نقشه ی معماران و مهندسان باید بسیار دقیق باشد.

اتوکد دارای اشکال هندسی متعددی به منظور بهره گیری از آنها در طراحی و ترسیم طرح های دوبعدی و سه بعدی می باشد که این اشکال هندسی شامل دایره، هاشور، انواع خطوط می باشند و میتوانید با انتخاب هر کدام از این اشکال هندسی آنها را وارد صفحه کار خود کرده و از این اشیاء استفاده کنید.

سرفصل های تخصصی کلاس اتوکد

 Line, Circle, Arc, Rectangle, Polygon, Polyline, Ellipse, Ellipse Arc, Point, Cunstruction Line, Ray, Divide, Measure, SPline, Region, Revision Cloud, Hatch, Gradient, Boundary, Text, Table, Block, Insert Block.

Erase, Move, Rotate, Trim, Extend, Copy, Mirror, Chamfer, Fillet, Explode, Stretch, Scale, Array, Offset, Lengthen, Edit Polyline, Edit Polyline, Edit SPline, Edit Hatch, Edit Array, Align, Break, Break at Point, Join, Draw Order , 

Snap, Grid, Ortho, Polar Tracking, Dynamic Input, Show/Hide Lineweight, Isolate Objects.

Layer Properties, Isolate, Unisolate, Make Current, Match Properties, Properties, Linetyle Scale.

Create Block, Write Block, Block Editor, Insert, Minsert.

Linear, Aligned, Angular, ArcLength, Radius, Diameter, Jogged, Ordinate, Adjust Space, Quick Dimension, Update, Continue, Baseline, DIMDLI.

Text Style, Dimension Style, Table Style, Multileader Style, Point Style, Plot Style.

ux image 1 مجتمع آموزشی فراسو

اساتید مجرب

مجتمع آموزشی فراسو همیشه در راستای کیفیت و ارتقای سطح آموزشی نظر بر این داشته است که از اساتید مجرب و کاردان که در این حیطه فعالیت می کنند برای دوره هایی آموزشی خود به کار گیرد.

testimonials مجتمع آموزشی فراسو

مدرک معتبر و بین المللی

مجتمع آموزشی فراسو برای تمامی دوره های که برگزار می نماید مدرکی که از سوی سازمان فنی و حرفه ای صادر می شود پس ا اتمام دوره به هنرجویان خود اهدا می نماید که به کمک این مدرک می توانند وارد بازارکار شوند و کسب درآمد نمایند.

products 1 مجتمع آموزشی فراسو

پشتیبانی توسط کادرمجرب آموزشی

مجتمع آموزشی فراسو در شمال غرب کشور نیز توسط کادری مجرب آموزشی نیز از ثبت نام با شما هستند تا اتمام دوره می توانید در ۷ روز هفته به صورت ۲۴ ساعته در اختیار شما عزیزان می باشند

اگر طعم‌ مدل سازی سه بعدی را چشیده باشید متوجه می شوید که دنیای در عین پیچیده و بسیار هیجان انگیز و جذاب است که نیاز به دقت و تسلط بالایی دارد.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که شما ممکن از در استفاده از اتوکد با آن مواجه شوید ارورهای لایسنس اتوکد می‌باشد یعنی در هنگام کار کردن با این‌نرم‌افزار و هنگام باز شدن اتوکد این ارور بالا می آید و ایجاد مشکل می‌کند زیرا نه بسته می‌شود و اجازه دسترسی یه شما می دهد و در کار شما ایجاد اختلال می‌نماید.

مشاوره رایگان

آموزش اتوکد در تبریز

مشاوره رایگان

برای مشاوره دوره رایگان می توانید نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

نام(ضروری)

کلمات میانبر کاربردی در نرم‌افزار اتوکد

آموزش اتوکد در تبریز

یک نکته حائز اهمیت که باید همیشه به خاطر بسپارید این‌موضوع است که زمان مواجه با اسن مشکل و ارور لایسنس به هیچ وجه نرم افزار اتوکد را پاک نکنید تا دوباره آن را نصب کنید زیرا به احتمال زیاد دیگر موفق به نصب آن نرم افزار با همان ورژن روی همان ویندوز نخواهید بود و در نهایت مجبورید یا ورژن دیگری را انتخاب نمایید یا ویندوز خود را عوض کنید.

توصیه ما به شما این است که سعی کنید برای کاهش به وجود آمدن همچین مشکلی هنگام نصب اولیه ی نرم افزار از نسخه اورجینال اتوکد استفاده کرده و ورژن اورجینال اتوکد را نصب نمایید که به صورت رایگان هست و نیازی به پرداخت پول ندلرد و باعث پیشگیری از به وجود آمدن ارورهای احتمالی و کاهش آن در حین کار می باشد.

مشاوره رایگان

یکی از دلایلی که منجر به این میشود که شما حین کار با نرم‌افزار اتوکد با ارور لایسنس که یکی از رایج ترین ارورهای اتوکد می باشد مواجه شوید این است که شما هنگام استفاده و کار با نرم افزار اتوکد به وی پی ان متصل هستید و در نسخه های آخر این نرم‌افزار شما به این موضوع آگاه می شوید که شما لایسنس را کرک کرده اید و یا به صورت قانونی از نسخه اتوکد استفاده می کنید. ولی در صورتی که به وی پی ان اتصالی نداشته باشید چنین مشکلاتی پیش نمی آید زیرا کشور ما تحریم‌است و تحریم اتودسک می باشد و این امکان که بدون وی پی ان بتوانیم کانکت شویم و اطلاعات را دریافت و بازیابی کنیم یا از نسخه ی اورجینال استفاده کنسم وجود ندارد در نتیجه مجبور به استفاده از وی پی ان می باشیم.